Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz korzystać ze zniżki 10% i otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

ProAqua Combo

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 75,00 zł 75.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

Komplet zawiera

Aeroperlator Kuchenny
ProAqua

Aeroperlator Łazienkowy
ProAqua

Regulator Prysznicowy
ProAqua

Co to jest Aeroperlator

AEROPERLATORY wodooszczędne to na pierwszy rzut oka takie same perlatory jak te, które każda bateria umywalkowa bądź zlewozmywakowa ma zamontowane fabrycznie. Różnica kryje się we wkładzie – w tzw. sercu aeroperlatora. Zamiast standardowego metalowego sitka, aeroperlatory ProAqua posiadają specjalną wkładkę, wyposażoną w system wysokiej jakości plastikowych sitek i kanalików, który napowietrza i ogranicza przepływ wody. Prowadzi to do zmniejszenia przepływu wody do 95%, a co za tym idzie - do zmniejszenia kosztów za zużytą zimną i ciepłą wodę, a też za ścieki. Dzięki silnemu napowietrzeniu strumienia przez aeroperlatory, użytkownik nie odczuwa ograniczenia i komfort użytkowania pozostaje zachowany. Oszczędności oscylują w granicach 30-70%, w zależności od wybranego przepływu aeroperlatorów.
Aeroperlator ProAqua

Co to jest Regulator

Prysznicowy regulator przepływu ProAqua to element, montowany między baterią prysznicową i wężem prysznicowym. Z jednej strony posiada gwint ½”M (zewnętrzny), z drugiej ½” F (gwint wewnętrzny), a wewnątrz jest umieszczony wkład ograniczający przepływ wody.

Zmniejsza przepływ wody o 33-66%, w porównaniu ze standardową słuchawką prysznicową. Teoretycznie (czasem też praktycznie) można osiągnąć i większe oszczędności, jednak odradzamy stosowanie wkładów ograniczających przepływ bardziej niż do 6l/min, ponieważ prowadzi to do odczuwalnego pogorszenia komfortu kąpieli.

Aeroperlator ProAqua

Mechanizm działania

Woda wpływająca do aeroperlatora wodooszczędnego trafia w środowisko podciśnieniowe. Następuje wyrównanie ciśnienia poprzez zassanie powietrza z otoczenia i napowietrzenie przepływającego strumienia. W rezultacie powstaje strumień, będący homogeniczną mieszanką powietrza z ograniczoną ilością wody. Aeroperlatory wodooszczędne zwiększają ciśnienie i tym samym produkują silny strumień, jednocześnie ograniczając zużycie wody. Nieprawdopodobnie proste rozwiązanie, a jakież skuteczne. W odczuciu użytkownika powstały strumień jest nie mniej efektywny niż strumień samej wody, do tego bardziej przyjemny i miękki w doznaniu. Dodajmy jeszcze wspaniałe uczucie bycia oszczędnym i ekologicznym, zachowując jednocześnie dotychczasowy komfort użytkowania wody.
mechanizm dzialania

Ile można zaoszczędzić?

Z doświadczenia naszych klientów wynika, że po instalacji produktów wodooszczędnych ProAqua w baterii zlewozmywakowej, umywalkowej i prysznicowej, zużycie wody zmniejszyło się o 30% - 70%. Dla 4-osobowej rodziny, zakładając średnie ceny wody, wynosi to:

800 - 2200 zł rocznie!

Skąd się biorą takie oszczędności? Montując produkty ProAqua zużywasz mniej zimnej wody, mniej energii do jej podgrzania oraz produkujesz mniej ścieków. To potrójna oszczędność na każdym litrze wody!

Jak się dowiedzieć czy twoja bateria
potrzebuje aeroperlatory?

Najłatwiej będzie, jeśli zmierzysz przepływ w wybranej baterii (umywalkowej lub kuchennej). Obejrzyj filmik, aby się dowiedzieć, jakie to proste. Wystarczy się zaopatrzyć w pojemnik z miarką (1 litr) i stoper, aby sprawdzić w ile sekund, przy maksymalnym strumieniu, napełni się 1 litr wody w pojemniku. Jeżeli czas wynosi poniżej 20 sekund dla baterii w łazience/wc lub poniżej 13 sekund dla baterii kuchennej i poniżej 8 sekund dla słuchawki prysznicowej, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć nad zmniejszeniem przepływu za pomocą produktów ProAqua i lepszym, niż wylanie do kanału, przeznaczeniu zaoszczędzonych pieniędzy. Po obejrzeniu filmiku radzimy zajrzeć do kalkulatora ProAqua, który pomoże ci zobrazować możliwe do osiągnięcia oszczędności.

Jak wybrać komplet?

 EkoKomfort
Kuchnia
Aeroperlator
Kuchnia (F22x1)

3 l/min

5 l/min

łazienka/toaleta
Aeroperlator
Łazienka / Toaleta (M24x1)

2,5 l/min

4,5 l/min

Regulator
Głowica prysznicowa lub Słuchawka prysznicowa
6 l/min

8 l/min

Junkers
Jeżeli podgrzewasz wodę piecykiem typu Junkers (przepływowy - na gaz lub prąd), który włącza się dopiero po odkręceniu ciepłej wody, zalecamy wybrać aeroperlator o przepływie 4,5l/min lub większym, aby praca urządzenia przebiegała bez zakłóceń.

Montaż aeroperlatorów ProAqua

Montaż ProAqua
Nic prostszego - wystarczy klucz hydrauliczny lub kombinerki. Nie jest potrzebny hydraulik.

Wykręć istniejący perlator, a w jego miejsce wkręć aeroperlator wodooszczędny. Jeśli idzie trudno, usuń najpierw osadzony na wylewce kamień kotłowy za pomocą kwasku cytrynowego lub odkamieniacza. Gotowe!

Montaż prysznicowych regulatorów

Słuchawka prysznicowa: wykręć wąż prysznicowy od strony baterii lub od strony słuchawki prysznicowej, zamontuj regulator pomiędzy nimi.

Głowica prysznicowa: zamontuj regulator w miejscu, gdzie głowica łączy się z drążkiem (rurą dopływową).

Jeśli odkręcanie idzie opornie, usuń kamień kwaskiem cytynowym lub odkamieniaczem.

Wideo

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl